Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę adwentu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/12/magnificat.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Magnificat
  1. Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu, jutro zaś Wigilię Bożego Narodzenia. Jutro nie będzie w naszym kościele popołudniowej Mszy świętej ani adoracji o godz. 20.00, ponieważ wieczorem spotykamy się w gronie rodzinnym na Wieczerzy Wigilijnej. Pielęgnujmy w naszych domach zwyczaj odczytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa na rozpoczęcie posiłku, wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i śpiewu kolęd.
  2. Na Mszę Świętą ? Pasterkę zapraszamy jutro na godz. 22.00. Ofiary składane na tacę w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundację S.O.S. Obrony Poczętego Życia oraz pomocy samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym i biednym. Przy wyjściu są ulotki informujące o tego rodzaju pomocy.
  3. W dzień Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, czyli we wtorek i w środę, Msze święte będą jak w każdą niedzielę o godz. 10.30, 12.15, będzie również adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o 21.37. Składka w dzień św. Szczepana przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W czwartek święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy świętej o godz. 15.15 pobłogosławimy wino, w piątek święto Młodzianków z Betlejem, męczenników, w następną niedzielę Święto Świętej Rodziny. W tym dniu wyrazimy również Bogu wdzięczność za cały przeżyty rok na wieczornej adoracji o godz. 20.00.
  5. Jutro swoje imieniny przeżywa pan kościelny Adam Serwatka. Składając serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu łask, wyrażamy także nasze podziękowanie za codzienną służbę, opiekę i troskę o nasz mały, ale jakże ważny w Krakowie kościół.

Wieczór Wigilijny niesie ze sobą niezwykłe uczucia wzajemnej życzliwości i miłości. Życzymy każdemu z Was, aby przeżyć ten czas w duchu przychodzącego na świat Zbawiciela, który przynosi radość i pokój naszym sercom.