Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/11/król.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Król
  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przypomina nam o eschatologicznym wymiarze naszego życia, które zmierza do spotkania z Chrystusem na końcu czasów. Odnawiamy dziś Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
  2. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Mimo atmosfery świątecznej jaka panuje na Rynku pamiętajmy o tym ważnym okresie liturgicznym. Jest to czas, kiedy mamy kierować nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa w chwale oraz przygotowujemy się do świąt wspominających pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. W tegorocznym Adwencie ? Roraty, czyli Mszę świętą wotywną ku czci Matki Bożej odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 15.15. Msza o godz. 21.37 będzie z formularza adwentowego.
  3. W czwartek ? święto św. Andrzeja Apostoła. Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca, a także rozpoczynającego się Adwentu, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Zachęcamy do modlitwy w naszym kościele, zwłaszcza w czasie wieczornej adoracji o godz. 20.00 podejmowanej w intencji odnowy moralnej Krakowa. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim – dobrej niedzieli.

Miłość, streszczenie chrześcijaństwa, jest warunkiem dopuszczenia do królestwa Chrystusa. Kto miłuje, nie musi się lękać sądu Chrystusa Króla miłości. Bóg pragnie nas widzieć przy sobie, dlatego czyńmy miłość tym, do których teraz zostajemy posłani.