WAKACJE 2024 ZE ŚWIĘTYM WOJCIECHEM


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2024/02/Wakacje.png): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Wakacje

WAKACJE 2024 ZE ŚWIĘTYM WOJCIECHEM

DRODZY PASJONACI WOJCIECHOWYCH WYDARZEŃ!

OTO OPISY PRZYGÓD WAKACYJNYCH, DO KTÓRYCH W TYM ROKU ZAPRSZAMY.

WYJAZD ROWEROWY 28 VI – 6 VII 2024

Kolejny etap rowerowej przygody śladami Świętego Wojciecha. Po przebytych wspólnie szlakach do Gniezna (2021), Pragi (2022), Budapesztu (2023) zapraszamy w 2024 roku do Świętego Gaju. Tradycja utrzymuje że Święty Wojciech w tym miejscu oddał życie. Całość trasy to ok. 550 km (+ dojazd ze Świętego Gaju do dworca kolejowego w Malborku w ostatni dzień, 35 km.). Najdłuższa trasa ze wszystkich do tej pory, ale większość z górki .

Nasza przygoda rozpocznie się w piątek, 28 czerwca, popołudniu. O godz. 15.15 będzie wspólna Eucharystia, po niej ok. godz. 16.00 wyruszymy w drogę. Tego dnia planujemy przejechać 40 km. Kolejne dni są podzielone na różne etapy, około 90 – 100 km dziennie. Jeden z etapów, oprócz pierwszego, będzie krótszy (do 20 km), zaplanowany jako dzień odpoczynku, który wypadnie w Łodzi. Do Świętego Gaju planujemy dotrzeć wieczorem 4 lipca, by przedpołudniem wspólne nawiedzić symbolicznie oznaczone miejsce męczeństwa św. Wojciecha, następnie wieczorem celebrować uroczystą Eucharystię w kościele w Świętym Gaju, później spotkać się na Agapie. Następnego dnia, 5 lipca po Eucharystii i śniadaniu wyruszymy do Malborka, by ok. 14.00 dotrzeć na miejsce wspólnie zjeść obiad i mieć czas wolny na zwiedzanie / spacery. 6 lipca wyruszamy przed południem, po Eucharystii, pociągiem do Krakowa.

Cena: 1220 złotych, a w niej – wyżywienie na całej trasie, obsługa przejazdu, kuchni, serwis, bilety powrotne do Krakowa, noclegi, ubezpieczenie. Noclegi – w domach, domkach kempingowych, ośrodkach rekolekcyjnych, hotelikach, przewidywany jeden lub dwa pod namiotami

Zapisy rozpoczną się 5 maja ( w zakrystii przed lub po Mszy o godz. 15.15 lub 21.37), a zakończą się 31 maja, lub w dniu wyczerpania miejsc.

Zaliczka przy zapisach: 500 zł. (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 20 VI 2024 – to 250 złotych).

Miejsc: 25

IV SPŁYW KAJAKOWY KU CZCI KAROLA WOJTYŁY 9 – 15 VII 2024

Cieszące się największym zainteresowaniem wydarzenie, w którym co roku bierze udział ok 100 osób. Czwarta edycja Spływu będzie – zgodnie z oczekiwaniami zeszłorocznych uczestników, jeszcze raz w Swornegaciach, by płynąc Brdą, Zbrzycą, Chociną, lub kontemplując piękno natury wypływając na wybrane jezioro – szukać śladów duchowej potęgi Karola Wojtyły.

Nasza przygoda rozpocznie się 9 lipca. Wcześnie rano, po zbiórce i modlitwie na dworcu, pociągiem dojedziemy do Piły lub Chojnic, następnie autokarami dotrzemy do Swornegaci. Wieczorem EUCHARYSTIA rozpoczynająca IV edycje Spływu, integracja przy ognisku i omówienie ważnych spraw związanych z wydarzeniem. 10, 11 i 13 lipca – to dni przeznaczone na spływ. Będą każdego dnia przynajmniej dwie, trzy propozycje trasy do wyboru. Będziemy się dzielić na grupy, według wyboru trasy. 12 lipca będzie dniem skupienia (pierwsza część dnia), i wypraw rowerowych po okolicznych borach. Dla spragnionych zatrzymania się – plaża nad jeziorem, spacery po pięknej miejscowości z licznymi kafejkami. 14 lipca to dzień rekreacji i przygotowania do Agapy, czyli Uroczystej Eucharystii i radosnym spotkaniu przy biwakowym stole. 15 lipca wracamy do Krakowa autokarami (do Piły/Chojnic), następnie pociągiem.

Czas ten będzie przeniknięty obecnością „Wujka” Karola Wojtyły, czego wyraz znajdować pragniemy również w jego myśli. W tym roku proponujemy pochylenie się nad tematem relacji małżeńskiej, ale także w szerszym spojrzeniu relacji oblubieńczej. Św. Karol Wojtyła na spływach kajakowych ten temat podejmował często, nie wyłączając myśli związanej z seksualnością, która jest niezwykle wrażliwym darem Stwórcy.

Cena: dla osób w namiotach: 880 złotych, dla osób w kwaterach (ograniczona ilość): 1280 zł. W cenie: przejazd pociągiem tam i z powrotem, przejazd autokarami z dworca i na dworzec, dowóz busami na kolejne odcinki rzeki, noclegi, pełne biwakowe wyżywienie, sanitariaty, wypożyczenie kajaków, kamizelek, wioseł; przewóz kajaków, ratownicy, obsługa spływu, ubezpieczenie, agapa.

Zapisy rozpoczną się 12 maja ( telefonicznie 786-594-878 od poniedziałku do piątku, w godzinach 20.00-21.00, osobiście w zakrystii kościoła św. Wojciecha od poniedziałku do piątku przed Mszą Św. o 15.15), a zakończą się 31 maja, lub w dniu wyczerpania miejsc.

Zaliczka przy zapisach: 400 zł. (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 20 VI 2024 – to 200 złotych).

Miejsc: 100

RUMUNIA 18 – 26 VII 2024

Nieodkryty rajski krajobraz.

Do wyboru tego miejsca, zachęcili ci, którzy byli w Rumunii. Wielu ze szczerym uśmiechem twierdzi, że ta część Europy jest najurokliwsza. Będzie to wyjazd w innym kluczu niż coroczne wyjazdy zagraniczne, ponieważ nastawiony bardziej na zwiedzanie. Mając ze sobą pasjonatkę Rumunii i przewodnika, chcemy zobaczyć różne odsłony uroku, historii, tradycji tego kraju, nie wyłączając uczestnictwa w biesiadach, w wybranych miejscach, kosztując lokalnej kuchni. Pełny opis i plan wyjazdu poniżej.

Rumunia to fascynująca mozaika kultur. Będziemy wspólnie odkrywać południową Transylwanię. Warowne kościoły, zamki i twierdze, średniowieczne miasta i strzeliste szczyty Karpat Południowych. Ideą wyjazdu jest spotkanie. Spotkanie z inną kulturą, wyznaniami, narodowościami i tożsamościami etnicznymi, z innym sposobem życia. 

Mimo turystycznego charakteru wyjazdu nie zabraknie chwil poświęconych budowaniu wspólnoty. Odwiedzimy kluczowe miejsca dla katolików w kraju, w którym ta religia jest jednym z wielu praktykowanych wyznań, posiadając charakter mniejszościowy. Będą to m.in. archikatedra pw. św. Michała w Alba Iulii oraz sanktuarium maryjne przy klasztorze OO. Franciszkanów w Șumuleu Ciuc z cudowną figurą Matki Bożej, stanowiące rumuński odpowiednik naszej Częstochowy.

 

Cena: 2620 zł lub 2360 zł. Pierwsza dla osób nocujących w domu parafialnym, druga dla nocujących w swoich namiotach. W cenie: *Przejazd autokarem tam i z powrotem, *przejazdy autokarem na trasie zwiedzania; * 8 noclegów; *pełne wyżywienie na miejscu, przygotowywane przez gospodarzy *wino do obiadów i kolacji, *organizacja, * trzy wspólne biesiady, występy regionalne. (Cena nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych miejsc. Jeśli ktoś zdecyduje się na wejście do wszystkich zwiedzanych miejsc to wychodzi w sumie ok. 160 zł).

Należy zabrać śpiwór – dotyczy osób śpiących w namiotach. Na kwaterach będzie zapewniona pościel.

Zapisy: rozpoczęcie 24 marca (Niedziela Palmowa) na kolacji o godz. 20.00, do 7 kwietnia. (zapisy w  zakrystii przed lub po Mszy o godz. 15.15 lub 21.37)

 

Zaliczka przy zapisach: 500 zł. (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 30 IV 2024 – to 300 zł). Reszta wpłaty do 30 maja.

Miejsc: 49

 

Pełny opis programu wyjazdu: TUTAJ