10 KWIETNIA – NIEDZIELA PALMOWA


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2022/04/nazar-hrabovyi-lIuxlN0zSjs-unsplash.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Nazar Hrabovyi LIuxlN0zSjs Unsplash

Góra zwana Oliwną!

„…przybył ku górze, zwanej Oliwną…” (Z Ewangelii dnia Łk 19, 28-40)

Góra, gdzie kwitną oliwki, z której po tłoczeniu, będzie oliwa. Gaje oliwkowe – cudowne miejsce i woń pokoju. Oliwa jest symbolem pokoju. Mistrz jest już przy tej górze. Sam jest drzewem oliwnym, pięknym drzewem, którego oliwki zostaną w tych dniach tłoczone. To jego cierpienie. Z tej tłoczni wypłynie oliwa dla nas wszystkich – Jego dzieci. Oliwa szlachetna – pokój najgłębszy, namaszczenie kojące, wyborny pokarm więzi, smak królestwa.

Zapraszamy do kościoła Świętego Wojciecha na Liturgię Niedzieli Palmowej, Liturgię Pokoju!

7.00 – 21.37 Adoracja – Pokój panoramy dobroci.

12.15, 19.00, 21.37 Eucharystia – Pokój celebracji przyjaźni.

(O godz. 19.00 Eucharystia Uroczysta, w języku łacińskim. Oprawa muzyczna naszej scholi, Komunia rozdzielana odświętnie, na klęczniku, pod dwiema postaciami).

LITURGIA PROCESJI WJAZDU JEZUSA DO JEROZOLIWY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.50!

20.00 Kolacja – Pokój kojącej obecności wspólnoty.

22.22 Poczęstunek – Pokój życzliwości.

Hebrajczycy przynieśli gałązki oliwne. Przybądźmy z gałązkami oliwnymi pokoju, który przez czas Wielkiego Postu Pan zaszczepił w nas i ścielmy nimi Jemu drogę!