3 KWIETNIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2022/04/sendi-gibran-WpMiqFQJ6Fg-unsplash.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Sendi Gibran WpMiqFQJ6Fg Unsplash

OD…NOWA!

„…dokonuję rzeczy nowej…” (Z pierwszego czytania dnia, Iz, 43, 16-21)

Woń nowości! Bóg jest miłośnikiem nowości! Jakby pasjonatem poszukiwań piękna ukrytego we wszystkim. Nowość nie polega na wymyślaniu ciągle czegoś, polega bardziej na zauważaniu tego, co nam jest dane, i twórczym dobieraniu barw, zapachów, smaków… Tak Bóg otwiera drogę nawet na pustyni! Wszędzie jest do odkrycia jakaś nowość!

Zapraszamy do św. Wojciecha na Rynku, by w Panu odnajdywać nowość życia!

7.00 – 21.37 Adoracja – Kontemplacja odnawia pokój serca, uspokaja wśród wirów życia! Regeneracja, cisza, odpoczynek.

12.15, 19.00, 21.37 Eucharystia – Liturgia odnawia harmonię życia! Zasłuchanie, wzajemność, wspólnota.

(O godz. 19.00 Eucharystia Uroczysta, w języku łacińskim. Oprawa muzyczna naszej scholi, Komunia rozdzielana odświętnie, na klęczniku, pod dwiema postaciami).

20.00 Kolacja – Posiłek odnawia radość spotkania! Być może dlatego w Ewangelii tak często Jezus przyjmuje zaproszenie na posiłek, karmi, a ustanawiając modlitwę najświętszą, mówi: Bierzcie i jedzcie… bierzcie i pijcie.

22.22 Poczęstunek – W życiu piękne są tylko chwile… coś w tym jest, skoro chwila dobra potrafi dać siłę na długo. W łamanym chlebie i uśmiechu– dawka witamin dla ducha!

Przyjdźcie od nowa