104 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/01/migrant.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Migrant
14 stycznia 2018 r. odbędą się obchody 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Czynimy to przede wszystkich w kontekście Polaków przebywających poza granicami Polski, ale również innych narodowości, opuszczających dziś masowo swoje rodzinne kraje.
Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w Kościele w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Z tej okazji Papież Franciszek wystosował specjalne Orędzie zatytułowane: ?Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców?.
Bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, zaapelował do Polaków w kraju o modlitwę w intencji rodaków mieszkających poza granicami i ich rodziny, które często cierpią z powodu rozłąki. Zwrócił się także do Polaków za granicą, by modlitwą otoczyli wszystkich tych, którym zawdzięczają przyjęcie.