FRANCJA 2023 Z REKTORATEM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2023/02/FRANCJA-2023-Z-REKTORATEM-ŚWIĘTEGO-WOJCIECHA-1.png): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
FRANCJA 2023 Z REKTORATEM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA (1)

BY POBYĆ TAM, GDZIE MARIA MAGDALENA

Jest takie miejsce – gdzie pełna tajemnic woń drogiego olejku narodowego dalej jest odczuwalna w ujmującym pięknie natury, w ciszy która jakoś przytula, w migotających światełkach świec rozjaśniających grotę, w smaku chleba i wina, w brzmiących w sposób przejmujący słowach Mistrza o Marii: bardzo umiłowała (Łk 7,47).

Jest taki czas – w którym Pan pozwala leżeć na zielonych pastwiskach i wiedzie nad wody, gdzie można odpocząć. I namaszcza świeżym olejkiem, i zastawia stół, a kielich pełny po brzegi. Czas prosty, czas spokojny, czas zasłuchania, czas zadziwienia, czas więzi, czas stołu (Ps 23).

Jest taka wspólnota – którą Pan błogosławi słowami: abyście się wzajemnie miłowali. Przez nią pragnie się uobecniać. Po tym poznają… jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13,31)

Zapraszamy by być razem – w dobrym czasie, we wspólnocie, w miejscu upragnionym do którego wybieramy się w tym roku, w Prowansji we Francji, w okolicach Sainte Baume, gdzie znajduje się grota Świętej Marii Magdaleny, w której – rozważając to co ją spotkało – spędziła po Wniebowstąpieniu Mistrza prawie całe swe życie ziemskie. Nieopodal w Saint Maximin znajduje się jej grób.

Termin: 23 lipca – 1 sierpnia 2023

Charakter wyjazdu: kontemplacja, modlitwa, odpoczynek, spotkania przy stole na wspólnych posiłkach, nawiedzanie pięknych miejsc, zwiedzanie pobliskich większych miejscowości: Marsylii, Awinionu. Pobyt nad Lazurowym Wybrzeżem. Czas do własnej dyspozycji.

Cena: 350 EUR + 770 ZŁ.

W cenie: *Przejazd autokarem tam i z powrotem, *przejazdy autokarem podczas pobytu na miejscu, by zwiedzić różne miejsca; *zakwaterowanie, *noclegi; *pełne wyżywienie na miejscu, *wino do obiadów i kolacji, *organizacja, *wyjście wspólne do restauracji. (Cena nie zawiera wstępów do muzeów, opłat za bilety na środki komunikacji w danym mieście typu metro, tramwaj itp.)

Warunki: Zakwaterowanie w domu z pokojami 6 – 10 osobowymi. Dla chętnych możliwość rozbicia namiotu (co należy zgłosić przy zapisach), duże zaplecze sanitariatów (prysznice, łazienki), duża kuchnia do naszej dyspozycji, (gdzie ekipa odpowiedzialna będzie przygotowywać posiłki), jadalnia (także wewnątrz budynku, jak i możliwość posiłków na łonie natury), zakątki na kawę, ciasto.

Okolica: Maleńka wioseczka, w otoczeniu przyrody (ale z pizzerią i nawet resto-barem z sushi ), zaciszne miejsce.

Zapisy: od 2 kwietnia 2023 (Niedziela Palmowa) na kolacji o godz. 20.00, do wyczerpania miejsc. Po 2 kwietnia (jeśli będą jeszcze miejsca) zapisy w zakrystii przed lub po Mszy o godz. 15.15 lub 21.37. Zaliczka przy zapisach: 150 EUR (bezzwrotna kwota zaliczki w razie rezygnacji zgłoszonej do 30 VI 2023 – to 90 EUR).

Zarys planu pobytu pojawi się początkiem marca.

Przy okazji informujemy, że w wakacje będą jeszcze dwa wydarzenia:

Wyjazd rowerowy do Budapesztu, 29 czerwca – 6 lipca,

Spływ Kajakowy ku czci Karola Wojtyły, 9 – 15 lipca.

Zapisy na rowery i spływ będą od 14 maja 2023.

Informacje i opisy tych wyjazdów będą w dostępne w połowie marca 2023.

PIĘKNYCH DNI OSTATKOWYCH!