Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/04/Palm-Sunday.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Palm Sunday
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia. Jednocześnie mamy na uwadze nadzwyczajne okoliczności, w jakich przychodzi nam przeżywać najważniejsze dla naszej wiary wydarzenia Misterium Paschalnego.

    Z uwagi na nadal obowiązujące ograniczenie liczby wiernych w kościele do maksymalnie 5 osób, obrzędy Triduum Paschalnego w naszym kościele odbędą się tylko przy obecności osób posługujących przy ołtarzu.

  2. Gorąco zachęcamy do włączenia się w transmisje internetowe lub telewizyjne, które będą szeroko dostępne w tych dniach. Pamiętajmy o możliwości korzystania z Komunii świętej duchowej, poprzedzonej zawsze aktem szczerego żalu z miłości do Boga. Wykorzystajmy czas na modlitwę domową i rodzinną. W Wielki Czwartek wieczorem dziękujmy szczególne za Eucharystię i Kapłanów, w Wielki Piątek uczcijmy krzyż, który mamy w domu, odprawmy Drogę Krzyżową, odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielkanoc pobłogosławmy pokarmy. Mamy niezwykłą okazję, by w tej domowej liturgii zbliżyć się jeszcze bardziej do przeżywania tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa w bardzo osobisty sposób.
  3. W Wielki Piątek i Sobotę kościół będzie otwarty do osobistej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie, z zachowaniem obowiązującego ograniczenia 5 osób przebywających w kościele.
  4. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaś w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Modlitwę poświęcenia pokarmów w domu można pobrać tutaj.
  5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej. Msze święte w ciągu dnia będą jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 10.30 i 12.15. Będzie również adoracja o godz. 20.00 połączona z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 21.37. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że obowiązuje do odwołania dyspensa księdza arcybiskupa dla wszystkich od obowiązku udziału we Mszy świętej.
  6. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 12 kwietnia w Mszach świętych i innych celebracjach religijnych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników oraz sprawujących posługę. Jeśli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować
  7. Powierzamy się na ten niespokojny czas Bożej Opatrzności wierząc, że w Jego rękach są nasze losy i całego świata. Świętując zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią bądźmy w dzisiejszym świecie ludźmi pełnymi nadziei.