Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/04/grob-2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Grob (2)
  1. Nawet w trudnych chwilach przychodzi czas zmartwychwstania. Tak było i w tym roku, kiedy ? choć bez licznie przychodzących wiernych ? Chrystus pokonał śmierć i kolejny raz w liturgicznych wydarzeniach mogliśmy świętować Jego zwycięstwo. Z uwagi na nadal obowiązujące ograniczenie liczby wiernych w kościele do maksymalnie 5 osób, obrzędy Triduum Paschalnego w naszym kościele odbyły się tylko przy obecności osób posługujących przy ołtarzu. Był z nami ks. dr Marcin Godawa, za co bardzo dziękuję. Wszystkim, którzy mimo wszystko znaleźli czas na choćby krótką adorację w ciągu tych dni dziękuję i zapewniam o modlitwie. Jestem też wdzięczny za ofiary, które znalazły się w kościelnych skarbonkach.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy tak jak w niedzielę.
  3. W tygodniu Msze święte w naszym kościele, jak również wieczorna adoracja o godz. 20.00 z możliwością spowiedzi odbywają się bez zmian, z jednoczesnym zachowaniem limitu 5 osób i zasad obowiązujących podczas liturgii, które są wypisane przy wejściu do kościoła. Przypominam, że ksiądz arcybiskup przedłużył dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej do odwołania.
  4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro koronkę odmówimy na zakończenie wieczornej adoracji, przed Mszą świętą o godz. 21.37, natomiast od wtorku do soboty nowenna i koronka będzie o godz. 15.00, czyli przed Mszą świętą o godz. 15.15.
  5. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Uroczystości odpustowe z Łagiewnickiego Sanktuarium będą transmitowane przez internet.
  6. Z uwagi na przypadającą w tym tygodniu oktawę Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym trudnym czasie trwającej epidemii starajmy się pozostawać w domach i ograniczać spotkania z innymi. Wyraźmy w ten sposób nasze świadectwo zatroskania o zdrowie i życie swoje i naszych bliźnich. Przyjmując te zalecenia tym usilniej prośmy Boga, by oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Codziennie w tej intencji odmawiamy modlitwę Pod Twoją obronę przed obrazem Matki Bożej ? XVII kopii ikony Salus Populi Romani, czyli ocalenia ludu rzymskiego, znajdującej się w głównym ołtarzu. Wszystkim, którzy trwają w tej intencji na modlitwie bardzo dziękuję.
  8. Wszystkim dziś pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby czas radości Wielkanocnej pozwalał jeszcze mocniej doświadczyć, że Jezus jest z nami i żyje w Eucharystii i w Kościele. Życzę, by każdy otworzył się na tę Jego obecność i przeżywał swoje życie w ciągłej perspektywie zmartwychwstania. Niech Chrystus zmartwychwstały udzieli wszelkich łask na każdy dzień i błogosławi nam i naszym bliskim. Szczęść Boże! Alleluja!