Ogłoszenia, 1 listopada 2020


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/10/swieci.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Swieci
  1. Przeżywamy dziś uroczysty dzień Wszystkich Świętych Pańskich, jutro dzień pamięci i modlitwy o wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze o 15.15 i 21.37. Codziennie o godz. 20.30 ? do przyszłej niedzieli ? będziemy modlić się podczas różańca m.in. w intencji zmarłych powierzonym naszej pamięci przez wypominki. Kartki, na których można zapisać imiona zmarłych są na skrzyni i z tyłu na ławkach. Składamy je w zakrystii. W kalendarzu liturgicznym ponadto we wtorek wspomnienie św. Huberta z Liege, biskupa, patrona myśliwych i leśników; w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa ? to dzień imienin św. Karola Wojtyły. W czwartek wspominamy św. Rodziców Jana Chrzciciela Zachariasza i Elżbietę. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wynagradzająca Sercu Jezusa o godz. 21.37, najbliższa natomiast sobota to pierwsza sobota miesiąca ? od 20.00 do 21.30 Adoracja ku czci Serca Maryi, po niej o 21.37 Eucharystia ku czci Dziewicy Najświętszej.
  2. Od godziny 20.00 do 21.30 trwa codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tych dniach niepokoju i zamętu przeżywamy ją w duchu modlitwy o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie. Adoracja w tych godzinach wiąże się ściśle z modlitwą o moralną odnowę w naszym Mieście, zapoczątkowaną w 2014 roku przez Studentów Duszpasterstw Akademickich Krakowa. 18 listopada będziemy przeżywać 6. rocznicę tej inicjatywy. Już dziś zapraszam szczególnie tego dnia na Adorację a po niej uroczystą Mszę Świętą o godz. 21.37 by Bogu dziękować za to dzieło przy tym kościele. Po Mszy poczęstunek dla wszystkich.
  3. Przypomnijmy – ze względu na epidemię, papież Franciszek podjął decyzję o rozszerzeniu możliwości uzyskiwania odpustu za zmarłych. Odpust można w tym roku uzyskiwać każdego dnia przez cały listopad, a nie tylko od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania odpustu w danym dniu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odwiedzenie cmentarza i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  4. Pięknego czasu nowego tygodnia wszystkim. Niech będzie obfity w pokój, który daje nam Pan.