Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/08/pytania.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Stack Of Cards With Question Marks On Them
  1. Dziś 18 niedziela zwykła. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, prezbitera, w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w piątek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w sobotę św. Klary dziewicy.
  2. Jutro wyrusza z Krakowa XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.00 na wzgórzu wawelskim. Polecajmy pielgrzymów opiece Matki Bożej.
  3. W sobotę kolejna modlitwa w intencji Ojczyzny w związku z zbliżającą się rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. O godz. 20.00 rozpoczniemy adorację, a 21.00 będzie Różaniec, a o 21.37 Msza święta za naszą Ojczyznę.
  4. Również od soboty przez dziewięć dni wieczorną adorację będzie prowadzić młodzież posługująca chorym w parafii Mariackiej, która przygotowuje się do wyjazdu na rekolekcje z chorymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z młodzieżą.
  5. Rozpoczął się sierpień, z tej racji biskupi zachęcają do podjęcia dzieła abstynencji prosząc w tym roku o sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Abstynencja jest wielkim błogosławieństwem dla nas i naszej Ojczyzny, a dobro, które z niej płynie, wielu może uratować od alkoholizmu.
  6. W czasie wakacji w naszym kościele jest Msza święta w tygodniu o godz. 15.15, w niedzielę o 10.30 i 12.15. Przez cały tydzień jest też adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 i Msza św. o 21.37. Zapraszamy do modlitwy o odnowę moralną naszego miasta, zwłaszcza o trzeźwość młodzieży.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.