OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2024


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2024/06/ziarnko.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 czerwca 2024

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zapraszamy dzisiaj spotkanie ze Świętą Marią Magdaleną. O godz. 18.00 czuwanie przy jej relikwiach. O godz. 19.00 Eucharystia. O godz. 20.00 kolacja w rektoracie. Ponieważ to ostatnie czuwanie przed wakacjami, tematem czuwania będą słowa z Psalmu 23: „Prowadzi mnie nad wodę, gdzie mogę odpocząć” (Ps 23, 2b). Spróbujemy przy Słowie Bożym nieco nastroić nasze serca na dar odpoczynku.
  2. Prosimy, w miarę możliwości, o uzupełnianie grafiku na adorację Najświętszego Sakramentu na czas wakacyjny. Odpowiednie rubryki są na stornie internetowej i na skrzyni w naszym kościele.
  3. Zgodnie z zapowiedzią, dziś można wesprzeć remont sali terapeutycznej. Przypomnijmy: w wyniku awarii instalacji uległa zniszczeniu sala terapeutyczna integracji sensorycznej i rehabilitacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla dzieci z afazją, prowadzonej przez Siostry Felicjanki w Krakowie, przy ulicy Millana. Nauczycielem i wychowawcą w szkole jest między innymi pomagająca w naszej świątyni Siostra Joela. Jeśli ktoś zechciałby pomóc siostrom w remoncie zniszczonej sali terapeutycznej, to proszę złożyć ofiarę do koszyczka na skrzyni lub złożyć na ręce siostry.
  4. W najbliższy piątek, 21 czerwca rozpoczynają się wakacje. Życząc pięknych przygód i dobrego odpoczynku, dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w sprawy naszego rektoratu w minionym roku: za modlitwę, dbanie o liturgie i świątynię, za zaangażowanie w życie wspólnot, za przygotowywanie posiłków w rektoracie, poczęstunków przed świątynią, za wszelką troskę o kościół, za wsparcie, za wierne trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Wakacje to dla naszego rektoratu czas przygód: już za 12 dni 25 osób wyjeżdża rowerami do Świętego Gaju, pod Elblągiem, a za 23 dni blisko 100 osób weźmie udział w Spływie Kajakowym.
  5. Za tydzień w niedzielę, 23 czerwca, będzie ostatnia kolacja po Mszy o godz. 19.00. Następna będzie po wakacjach, w niedzielę 15 września. Zgodnie z tradycją, za tydzień w niedzielę 23 czerwca na powitanie lata, po Mszy o godz. 21.37 – dla uczestników liturgii będą przed świątynią przygotowane lody.