OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 XII 2022, II NIEDZIELA ADWENTU


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwent2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Adwent2
  1. W Kościele trwa błogosławiony czas ADWENTU. Zapraszamy na RORATY. Celebrujemy je codziennie w dni powszednie o brzasku, o godz. 6.30, przy blasku świec trzymanych w dłoniach. Świece dla wszystkich są przygotowane. „VENITE ADOREMUS”. Tak brzmi temat tegorocznych refleksji podczas Rorat, które będą krok po kroku kontemplacją Boga.
  2. Po Mszach RORATNICH jest codziennie śniadanie w kawiarence w rektoracie. Każdy może się włączyć w przygotowanie śniadania. Na stronie internetowej naszego kościoła po linkiem ŚNIADANIE ADWENTOWE jest tabelka, do której można się zapisać, a następnie skontaktować z osobą odpowiedzialną pisząc sms lub dzwoniąc pod podany na stornie numer telefonu. Można też zapisać się w zakrystii lub na śniadaniu. Swój udział w przygotowywaniu śniadań można także zrealizować w postaci datku na ten cel do koszyczka, który jest na skrzyni w kościele i w kawiarence w rektoracie.
  3. Nie mamy już wolnych miejsc na wyjazd na RORATY W GÓRACH. Na wyjazd sylwestrowo – noworoczny do Wiednia zostały 2 wolne miejsca.
  4. W Adwencie jest zmiana w godzinach spowiedzi – w KAŻDĄ ŚRODĘ ADWENTU spowiedź jest w godzinach 16.45 – 17.45, zamiast 20.00 – 21.20.
  5. Informuję także, że spowiedź zarówno w poniedziałek 5 grudnia, jak i w poniedziałek 12 grudnia w godz. 20.00 – 21.20 jest odwołana, ze względu na pilne wyjazdy spowiednika na obrady komisji bioetycznej do Warszawy. Przepraszamy za utrudniania, które także wynikają z licznych zajęć duszpasterskich kapłanów w Adwencie.
  6. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia w zakrystii opłatków na stół wigilijny. Tradycyjnie już ofiara składana przy okazji ich nabycia jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Codziennie od 7.00 do 22.15 są włączone maty grzewcze na ławkach w świątyni. Od dziś także uruchamiamy włączanie mat grzewczych przed ołtarzem od 20.00 do 21.30 na Adoracji, by w tym czasie podejść bliżej Najświętszego Sakramentu i w pozycji wybranej trwać na modlitwie, doświadczając płynącego od mat ciepła.
  7. W najbliższy czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Świętej u nas o godz. 6.30, 15.15, 21.37. Pamiętajmy o godzinie łaski tego dnia od 12.00 do 13.00.
  8. Parafia św. Brata Alberta w Krakowie zaprasza na  przełomie stycznia i lutego na 14 dniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Podczas wyjazdu będzie można również podziwiać zjawiskowe miejsca w Meksyku. Szczegóły na naszym Facebooku.
  9. Błogosławionych dni NOWEGO TYGODNIA w radości przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!