OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE, 19 III 2023


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2023/03/eye3.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Eye3
 1. Dziś niedziela LAETARE. Kościół wzywa do radości! Radujmy się szczególnie łaskami, które dni Postu przyniosły, a przekroczyliśmy ich już połowę.
 2. Jutro uroczystość Świętego Józefa, przeniesiona z dziś, ze względu na niedzielę Wielkiego Postu. W Kościele Mariackim o godz. 11.00 Msza Święta za Mieszkańców Stołecznego Miasta Krakowa. Ta Msza jest od wieków celebrowana w dzień Świętego Józefa, patrona Krakowa. Zapraszają Duszpasterze i Rada Miasta Krakowa. W Sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 3. W najbliższy wtorek i środę spowiedź jest odwołana, ze względu na głoszone przez rektora rekolekcje wielkopostne.
 4. W najbliższą środę spotkanie grupy biblijnej o godz. 18.00.
 5. W najbliższą środę także spotkanie scholi gregoriańskiej w barze sałatkowym Chimera. Można dołączyć do scholi. Spotkanie o godz. 19.00. Schola gregoriańska w każdą środę o godz. 21.00 śpiewa w naszym kościele nieszpory. Zapraszamy także do tej modlitwy.
 6. W trwającym Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne w naszym kościele są

w piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa, w niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale.

 1. Co roku Niedziela Laetare to także dzień, w którym zapraszamy do przeżywania misterium paschalnego w naszym kościele, szczególnie Najświętszej Nocy, czyli Wielkiej Nocy. Wzorem ubiegłych lat, mając na uwadze celebrację pierwszych chrześcijan, świętowanie będzie trwało całą noc. Pełna liturgia wielkanocna trwająca od godz. 21.37 do ok. 1.00. Po niej Uczta przy stole w rektoracie do 4.00. O 4.00 jutrznia. Dalsze szczegóły w przyszłą niedzielę.
 2. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 2 kwietnia, rozpoczynamy zapisy na wyjazd wakacyjny do Francji. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na stronie internetowej i FB. Zapisy na spływ kajakowy i wyjazd rowerowy do Budapesztu będą od 7 maja. 
 3. Za dwa tygodnie, w Wielki Poniedziałek rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje. Wygłosi ks. Ryszard Gacek.
 4. W przyszłą niedzielę prze naszym kościołem będzie wystawiony na skrzyni koszyk, do którego będzie można złożyć datek jako jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona będzie na pomoc biednym.
 5. Zapraszamy do chwil spędzonych przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja w naszym kościele codziennie, z wyjątkiem sobót, od 7.00 do 21.37.