Ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/06/ichthys-symbol.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Ichthys Symbol
  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ? odpust w kościele na ul. Grodzkiej. Zapraszamy w tych dniach na Msze święte odprawiane w naszym kościele o godz. 15.15 i 21.37. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone w dniu świętych Apostołów Piotra i Pawła są przeznaczane na tzw. świętopietrze.
  2. W czerwcu modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedziele na zakończenie wieczornej adoracji.
  3. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 20.00, w tym tygodniu włączając się tym czuwaniem w przeżywanie oktawy Bożego Ciała. W środę na adoracji będzie wspólnie z nami Róża Różańcowa św. Franciszka, modląc się za korzystających z poradni Szpitala Domowego, zaś w czwartek modlitwę poprowadzi Ruch Czystych Serc.
  4. W najbliższą sobotę przypada 59 rocznica święceń kapłańskich ks. Antoniego, który tym samym rozpocznie 60 rok posługi kapłańskiej. O potrzebne łaski dla ks. Antoniego będziemy modlić się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30.
  5. Dziękujemy również Panu Bogu za posługę kapłańską w naszym kościele ks. dr. Marcinowi Godawie, który ukończył 20 rok kapłaństwa. Życząc wytrwałości w kapłańskim posługiwaniu oraz wielu radości z pracy duszpasterskiej i naukowej, prosimy o te łaski za wstawiennictwem św. Wojciecha.
  6. Bóg zapłać za wspólną dzisiejszą modlitwę, Bóg zapłać wszystkim modlącym się w naszym kościele, zwłaszcza wspólnotom modlitewnym, które podejmowały czuwanie przed uroczystością Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask i prosimy o Boże błogosławieństwo.
  7. Odpowiadając na wezwanie biskupów, by podjąć dziś wynagrodzenie za akty profanacji świątyń i Najświętszego Sakramentu, parodii Mszy świętej i czyny świętokradcze, które dokonały się w naszym kraju, po błogosławieństwie odśpiewamy przebłagalne Suplikacje.