Ogłoszenia duszpasterskie na 16 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/07/chwasty-w-pszenicy.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Chwasty W Pszenicy
  1. Dziś 16 niedziela zwykła. W tym tygodniu przypada w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu również przez przyczynę św. Krzysztofa, modlimy się za podróżujących i o bezpieczeństwo na drogach. Wieczorna Msza święta w sobotę jest odprawiana z liturgii niedzielnej.
  2. Rozpoczęły się zapisy na jubileuszową 40. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Wyruszy ona z Wzgórza Wawelskiego 6 sierpnia. Ksiądz Arcybiskup zaprasza do pielgrzymowania, by powierzać Matce Bożej intencje Kościoła i Ojczyzny. W związku z trwającą epidemią na Jasną Górę wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce ksiądz arcybiskup zachęca do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać pątnicze szlaki. Zapisy rozpoczęły się w bazach poszczególnych wspólnot, szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki.
  3. W czasie wakacji w naszym kościele w tygodniu jest Msza święta o godz. 15.15, a codziennie, także w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 i Msza św. o 21.37. Zapraszamy do modlitwy o odnowę moralną naszego miasta i dziękujemy tym, którzy tutaj w tej intencji się modlą.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, zwłaszcza solenizantom i jubilatom, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.