Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/07/chleb.jpeg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Chleb
  1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspominamy św. Jana Marię Vianneya, w czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Dominika.
  2. W czwartek wieczorna adoracja i Msza święta będzie naszą modlitwą o powołania, zwłaszcza z naszego miasta. Pierwszy piątek miesiąca w tym tygodniu zachęca do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. W naszym kościele możliwość spowiedzi jest codziennie podczas wieczornej adoracji od godz. 20.00.
  3. 6 sierpnia wyruszy z Krakowa 40. Piesza Pielgrzymka Krakowską na Jasną Górę. Mimo ograniczeń sanitarnych w fizycznym pielgrzymowaniu ksiądz arcybiskup zachęca do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać pątnicze szlaki. Zakończenie pielgrzymki 11 sierpnia na Jasnej Górze.
  4. Rozpoczął się miesiąc sierpień przeżywany w tym roku jako miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu, jest wyrazem troski o trzeźwość polskiego narodu. Świadectwo osób niepijących jest niezwykle ważne dla osób uwikłanych w alkoholizm. Intencję wolności od alkoholu, zwłaszcza dla ludzi młodych, podejmować będziemy w czasie wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. To nieustanna modlitwa z prośbą o odnowę moralną naszego miasta, zwłaszcza w jego centrum. Zapraszamy do tej modlitwy i dziękujemy tym, którzy w tej intencji tutaj się gromadzą.
  5. Zgodnie z prośbą księdza arcybiskupa modlimy się też w intencji Kościoła i Ojczyzny słowami litanii do św. Jana Pawła II. Stosowne teksty do indywidualnej modlitwy są przygotowane na ławkach, a wspólnie modlimy się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i wspólną modlitwę. Przypominamy o wciąż obowiązujących zasadach epidemicznych w kościołach. Na nadchodzący tydzień prosimy o Bożego błogosławieństwo, zwłaszcza dla solenizantów i jubilatów, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków życzymy nabrania sił i spokojnego wypoczynku.