Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/08/8293315571_6bd2dd8cff_b.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
8293315571 6bd2dd8cff B
  1. W tych dniach łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy z archidiecezji krakowskiej pielgrzymują na Jasną Górę. Wspierajmy ich w tym czasie naszą modlitwą i bądźmy wdzięczni, że i nasze intencje niosą przed tron Matki. Zakończenie pielgrzymki we wtorek.
  2. W tym tygodniu jutro przypada święto św. Wawrzyńca, diakona, we wtorek św. Klary, dziewicy, w czwartek święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana męczennika.
  3. W środę o godz. 15.15 odprawimy Mszę świętą o ustanie epidemii.
  4. W sobotę przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze święte będą tak jak w niedzielę, czyli o 10.30, 12.15 i 21.37. W tym dniu pobłogosławimy zioła i kwiaty, zachęcamy do zrobienia i przyniesienia bukietów na Mszę świętą.
  5. Jest to również dzień odpustu w bazylice Mariackiej, która przeżywa w tym roku 700 lecie konsekracji kościoła. Mszę świętą odpustową o godz. 18.30 odprawi w tym dniu w bazylice arcybiskup Marek Jędraszewski.
  6. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 20.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu podejmowana w intencji odnowy moralnej naszego miasta. W tym miesiącu szczególną intencją niech będzie również prośba o abstynencję i trzeźwość, zwłaszcza dla młodzieży odwiedzającej Kraków.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i wspólną modlitwę. Przypominamy o wciąż obowiązujących zasadach epidemicznych w kościołach. Na nadchodzący tydzień prosimy o Bożego błogosławieństwo, zwłaszcza dla solenizantów i jubilatów, wśród nich również dla naszego pana kościelnego Adama, który kończy w tym tygodniu 70 lat. Dziękując za jego posługę w naszym kościele, życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Wszystkim wypoczywającym i odwiedzającym Kraków życzymy nabrania sił i spokojnego wypoczynku.