Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/08/pochodnia.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Pochodnia
  1. Dziś 19 niedziela zwykła. We wtorek przypada święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sobotę święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. W czwartek przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze święte tak jak w niedzielę, czyli o 10.30, 12.15 i 21.37. W tym dniu pobłogosławimy zioła i kwiaty, zachęcamy do zrobienia i przyniesienia bukietów na Mszę świętą.
  3. Jest to również dzień odpustu w bazylice Mariackiej. Mszę świętą odpustową o godz. 18.30 odprawi w tym dniu w bazylice ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcając również nowy dzwon ?św. Józef z Nazaretu?, ufundowany z okazji 700-lecia konsekracji bazyliki Mariackiej.
  4. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 podejmowana w intencji odnowy moralnej naszego miasta. W tym miesiącu szczególną intencją niech będzie również prośba o abstynencję i trzeźwość, zwłaszcza dla młodzieży odwiedzającej Kraków.
  5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a korzystającym z urlopów i wakacji nabrania sił i spokojnego wypoczynku.