Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/09/vvlbsh.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Vvlbsh
  1. Dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które szczególnie obchodzą rolnicy przygotowujący ziarno do siewu. Łączymy się również duchowo z rodzinami naszej archidiecezji pielgrzymującymi dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  2. Jutro wspomnienie krakowskiej błogosławionej Anieli Salawy, w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, zaś w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ksiądz arcybiskup zachęca wiernych archidiecezji krakowskiej do duchowego udziału w akcji ewangelizacyjnej organizowanej 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Kruszynie pod Włocławkiem: ?Polska pod krzyżem?. Z tej okazji zapraszamy w sobotę na adorację o godz. 20.00 i Mszę świętą o 21.37, w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu.
  3. Święty Krzyż jest też szczególnie czczony w opactwie cysterskim w Mogile, gdzie centralne uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  4. Również pobliska parafia św. Krzyża zaprasza na inaugurację obchodów ośmiu wieków istnienia parafii. W sobotę zaplanowano Eucharystię o godz. 17.00 i koncert.
  5. Codziennie od godz. 20.00 w ramach tzw. ?Szpitala Domowego? modlimy się o odnowę moralną naszego miasta. Prosimy szczególne za ludzi młodych uzależnionych i ulegających złym wpływom, a także o nawrócenie tych, którzy szerzą zgorszenie. Zachęcamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, jest też wtedy okazji do spowiedzi i Msza święta o 21.37.
  6. ?Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.