Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/08/uczta.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Uczta
  1. Dziś 80 rocznica wybuchu tragicznej w skutkach II wojny światowej. Biskupi polscy i niemieccy we wspólnym dokumencie napisali: Ufamy w pomoc Boga, któremu powierzamy nasze narody i wszystkie narody Europy, a także całą ziemię. Wzywamy do modlitwy w intencji pokoju na świecie. Prosimy również wszystkich wierzących, aby w swoich osobistych modlitwach wzywali o zaprzestanie wszelkich konfliktów i wojen, wszelkiego terroru i wszelkiej przemocy oraz błagali o pokój dla wszystkich ludzi. Niech Maryja, Królowa Pokoju, wspiera nas w naszych prośbach i modlitwach swoim wstawiennictwem u swego Syna Jezusa Chrystusa.
  2. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ? uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Piaskowej, w bazylice przy ul. Karmelickiej.
  3. Przyszła niedziela to również tradycyjna Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  4. W czwartek na wieczornej adoracji i Mszy świętej będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich z racji I czwartku miesiąca. W piątek ? I piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
  5. W sobotę kolejna modlitwa w pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracji, o 20.30 różaniec i różańcowa medytacja i o godz. 21.37 Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.
  6. Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży, nauczycielach i katechetach rozpoczynających nowy rok szkolny i również dla nich prośmy o błogosławieństwo Boże w ich pracy i obowiązkach.