Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/10/ręce.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Ręce
  1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem ?Wstańcie, chodźmy!?. Wspieramy swoimi ofiarami uzdolnioną młodzież pochodzącą z niewielkich miejscowości i z niezamożnych rodzin, skupioną w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak podkreślają biskupi w swoim Liście, młodzież ta jest ?żywym pomnikiem? wdzięczności budowanym św. Janowi Pawłowi II.
  2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Krzyża, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Kolegiata św. Anny zaprasza do modlitwy przy grobie Świętego.
  4. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpocznie się ekumeniczny Maraton Biblijny organizowany m. in. przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Czytanie Pisma świętego rozpocznie się w niedzielę 20 października po południu i potrwa do godzin wieczornych w poniedziałek. Nasze wieczorne nabożeństwa pozostają bez zmian.
  5. Przyszła niedziela jest również Niedzielą Misyjną, z tej racji w naszym kościele odprawimy Mszę świętą w intencji misji w najbliższą sobotę wieczór o godz. 21.37. Będzie też można wtedy złożyć ofiary na tacę, które przekażemy misjonarzom. Przypominamy, że sobotnia wieczorna Msza święta jest już odprawiana według formularza niedzielnego.
  6. Trwa miesiąc różańcowy, zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu codziennie o godz. 20.00 na rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o odnowę moralną naszego miasta, za jego mieszkańców, młodzież i za korzystających z Poradni Szpitala Domowego. Modlimy się również w intencji Kościoła i Ojczyzny, a także w intencji misji w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.
  7. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólną modlitwę w naszym kościele, za duchowe i materialne wsparcie. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w rodzinach.