Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/01/36698228_ml-678x381.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
36698228 Ml 678×381
  1. Dziś 3 niedziela zwykła. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców.
  2. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, dzień Matki Bożej Gromnicznej, obchodzony jako XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu będą o godz. 15.15 i 21.37. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość poświęcenia gromnic, zaś składka zostanie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w bazylice Mariackiej o godz.12.00 Mszę świętą w intencji zgromadzeń zakonnych odprawi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.
  3. W tym tygodniu zachęcamy do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca. W środę na wieczornej adoracji modlić się będzie Róża Różańcowa, która podejmuje modlitwę za korzystających z poradni Szpitala Domowego, zaś w czwartek wieczorną adorację poprowadzi Ruch Czystych Serc. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Ksiądz arcybiskup zaprasza na pierwsze w tym roku Dialogi do kolegiaty św. Anny w czwartek na godz. 20.15. Szczegółowe tematy tegorocznych spotkań są na ulotkach.
  5. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy świętych na ten rok. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła.
  6. Na prośbę księdza arcybiskupa, który wraz z około 600 osobową grupą młodzieży, wolontariuszami i księżmi z naszej archidiecezji bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, pomódlmy się w intencji duchowych owoców tego spotkania i o bezpieczny powrót do swoich domów dla wszystkich pielgrzymów:

Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją. Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego. Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy. Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy ich przyjęli. Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: ?Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego?. Amen.