Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę wielkanocną


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/05/brama.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Brama
  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół modli się o powołania kapłańskie. Papież Franciszek napisał z tej okazji: Pragnę, aby Kościół podążał tą drogą w służbie powołań, otwierając przestrzeń w sercu każdego wierzącego, aby mógł z wdzięcznością odkryć powołanie, jakie kieruje do niego Bóg, znaleźć odwagę, by powiedzieć ?tak?, przezwyciężyć znużenie w wierze w Chrystusa i wreszcie ofiarować swoje życie jako pieśń chwały dla Boga, braci i całego świata. Niech Dziewica Maryja towarzyszy nam i wstawia się za nami.
  2. Msza święta o powołania kapłańskie będzie odprawiona w naszym kościele w czwartek o godz. 21.37.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: Jutro święto św. Floriana, który jest patronem miasta Krakowa. We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka kaznodzieję i duszpasterza z krakowskiego Kazimierza. W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczysta suma odpustowa w katedrze rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu również o godz. 9.00 w katedrze wawelskiej siedmiu kleryków krakowskiego seminarium duchownego przyjmie święcenia diakonatu.
  5. Na piątek została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W niedzielę 10 maja o godz. 10.30 w katedrze na Wawelu będzie sprawowana Msza święta ku czci św. Stanisława pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Nie będzie tradycyjnej procesji na Skałkę, a ze względu na ograniczony udział wiernych, msza będzie transmitowana przez TVP 1.
  7. Mimo iż w niewielkiej liczbie, trwamy jednak na modlitwie o odnowę moralną Krakowa w czasie wieczornych adoracji i Mszy świętych. Bóg zapłać za włączanie się w tę modlitwę, jak też we wszystkich intencjach, które teraz są drogie naszym sercom, przede wszystkim o ustanie epidemii i ochronę przed klęską suszy.
  8. Ksiądz arcybiskup poleca odprawiać Msze święte o ustanie epidemii, taka Msza święta w naszym kościele będzie odprawiona w sobotę o godz. 15.15.
  9. Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do maryjnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. Wspólnie odmawiamy ją na zakończenie wieczornej adoracji Szpitala Domowego.
  10. Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom, którzy pomagają w utrzymaniu naszego kościoła.03 Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek i zapewniam o pamięci w modlitwie.