Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę wielkanocną


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/05/2874304.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
2874304
  1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież Franciszek napisał w specjalnym Orędziu: Nie ma większej radości niż zaryzykowanie życia dla Pana! Zwłaszcza wam, ludziom młodym, chciałbym powiedzieć: nie bądźcie głusi na wezwanie Pana! Jeśli powołuje On was na tę drogę (…) zaufajcie Mu. Zawsze pamiętajcie, że dla tych, którzy zostawiają sieci i łódź, aby podążać za Nim, Pan obiecuje radość nowego życia, która napełnia serce i ożywia pielgrzymowanie. Niech droga nam będzie w tym tygodniu intencja powołań kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza z naszego miasta. W naszym kościele tę modlitwę podejmujemy zawsze w pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej adoracji i Mszy świętej.
  2. W tym tygodniu: jutro – kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, we wtorek jest święto św. Macieja, apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  3. W przyszłą niedzielę ojcowie bernardyni zapraszają na uczczenie relikwii swojego patrona św. Bernardyna ze Sieny. Odpustowa suma zostanie odprawiona przez księdza arcybiskupa o godz. 18.30.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, przypominamy, że w zakrystii można zamówić intencje Mszy świętych odprawianych w naszym kościele. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i dla wszystkich prosimy Boga o błogosławieństwo.