Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę wielkanocną


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/05/sam.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Sam
  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem wdzięczności za osobę św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin. Z tej okazji biskupi napisali w swoim Liście: Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. Papież Franciszek, który kanonizował Jana Pawła II, we wstępie do książki opublikowanej z okazji stulecia urodzin Papieża Polaka wyznał: ?Wiele razy w czasie mojego życia kapłańskiego i biskupiego spoglądałem na niego, prosząc w moich modlitwach o dar wierności Ewangelii, tak jak on dawał o niej świadectwo?. Niech setna rocznica urodzin Papieża Polaka będzie dla nas wezwaniem do braterstwa i jedności. Niech będzie źródłem nadziei i zaufania Miłosierdziu Bożemu.
  2. Msza święta dziękczynna i o potrzebne łaski za jego wstawiennictwem będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.37. Codziennie również można włączyć się w Modlitewny Maraton odmawiając Litanię do św. Jana Pawła II; tekst jest przygotowany w ławkach.
  3. Od dzisiejszej niedzieli w Mszach świętych i adoracji może uczestniczyć wewnątrz naszego kościoła 5 osób, dlatego korzystajmy z tej możliwości także w innych świątyniach, w których to ograniczenie nie jest już tak dotkliwe.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne tzw. ?dni krzyżowe?. Módlmy się w tych dniach o dobrą pogodę dla rolników, oddalenie klęsk żywiołowych, o obfite urodzaje i za ludzi głodujących. Przyszła niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Trwa miesiąc maj. Zachęcam do maryjnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. Wspólnie odmawiamy ją na zakończenie wieczornej adoracji Szpitala Domowego.
  6. Dziękuję za pomoc w utrzymaniu naszego kościoła, Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek i ofiarodawców zapewniam o pamięci w modlitwie.