Ogłoszenia duszpasterskie na 8 niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/03/okular.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Okular
  1. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. Dziś, jutro i we wtorek przy wieczornej adoracji o godz. 20.00 podejmiemy modlitwę wynagradzającą za grzechy w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego poprzedzającego Wielki Post.
  3. W środę Popielec ? rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. Wezwanie do pokuty jest szczególne obecne w przyjęciu znaku popiołu. W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania popiołem odprawione będą w naszym kościele o godz. 15.15 i 21.37. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech, w tym jeden do sytości oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Od dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się także 52. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  5. W czwartek na wieczornej adoracji i Mszy świętej będziemy się modlić o powołania kapłańskie.
  6. W najbliższy piątek ksiądz rektor kościoła św. Marka zaprasza na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie i relikwiach. O godz. 18.00 będzie można wysłuchać konferencji przybliżającej postać i duchowość Błogosławionego a o 18.30 będzie sprawowana Eucharystia o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo.
  7. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. W Bazylice Mariackiej Msza święta stacyjna będzie w poniedziałek 25 marca o godz. 18.00. Dokładny plan kościołów stacyjnych jest na naszej stronie internetowej.
  8. Zachęcamy, aby w tych ostatnich dniach przed Wielkim Postem podjąć modlitwę o ducha pokuty i nawrócenia dla naszego miasta, dla naszych bliskich i dla nas samych.