Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. Dziś 6 niedziela zwykła i 26. Światowy Dzień Chorego, przypadający we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ojciec Święty Franciszek w ogłoszonym z tej okazji orędziu zwraca uwagę na Maryję, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości opieki nad cierpiącymi. Roz­po­czy­na się dziś także 51. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  2. Dziś, jutro i we wtorek przy wieczornej adoracji o godz. 20.00 podejmiemy modlitwę wynagradzającą za grzechy w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego poprzedzającego Wielki Post.
  3. W środę Popielec ? rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. Wezwanie do pokuty jest szczególne obecne w przyjęciu znaku popiołu. W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania popiołem odprawione będą w naszym kościele o godz. 15.15 i 21.37. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech, w tym jeden do sytości oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  5. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski również w tym roku, w czasie Wielkiego Postu, zaprasza wiernych archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. W Bazylice Mariackiej Msza święta stacyjna będzie w środę 21 lutego o godz. 18.30. Dokładny plan kościołów stacyjnych jest na naszej stronie internetowej.
  6. Zachęcamy, aby w tych ostatnich dniach przed Wielkim Postem podjąć modlitwę o ducha pokuty i nawrócenia dla naszego miasta, dla naszych bliskich i dla nas samych.