Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. Dziś 4 niedziela zwykła. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców, w sobotę ? wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika i św. Oskara, biskupa.
  2. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, dzień Matki Bożej Gromnicznej, obchodzony jako XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu będą o godz. 15.15 i 21.37. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość poświęcenia gromnic, zaś składka zostanie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w bazylice Mariackiej o godz.18.30 Mszę świętą w intencji zgromadzeń zakonnych odprawi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Przed Eucharystią od godz. 17.30 czuwanie i modlitwa w intencji powołań do życia konsekrowanego.
  3. W tym tygodniu zachęcamy do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca. W czwartek na Mszy świętej o godz. 21.37 będziemy się modlić o powołania kapłańskie z naszego miasta.
  4. 28 kwietnia w bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Ta przyszła błogosławiona, opierając wszystko na Bożej łasce, poświęciła swoje życie jako pielęgniarka posłudze chorym, ubogim i opuszczonym. Przygotowaniem do uroczystości jej beatyfikacji będą Msze święte w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie znajdują się jej doczesne szczątki. Odbędą się one 28 stycznia, 28 lutego i 28 marca, o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. w każdym miesiącu przewidziana jest konferencja na temat nowej błogosławionej. Dzisiejszą Msze świętą odprawi bp Damian Muskus, a konferencję po niej wygłosi p. Helena Matoga, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego.
  5. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy świętych na ten rok. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.