Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/12/rodzina.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Rodzina
  1. Dziś w Święto Świętej Rodziny modlimy się i wypraszamy łaski dla naszych rodzin i prosimy o rodziny silne wiarą i żyjące według Ewangelii. To również ostatni dzień roku kalendarzowego, za który Panu Bogu chcemy podziękować i prosić o spojrzenie pełne nadziei na przyszłość.
  2. Z uwagi na podjęte zabezpieczenia związane z zabawą sylwestrową na krakowskim Rynku, nie będzie dziś adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 oraz Mszy świętej o godz. 21.37.
  3. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek 2018 roku. Jest to również przeżywany w całym Kościele 51. Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  4. We wtorek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W środę dzień wspomnienia Najświętszego Imienia Jezus.
  5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła jak w niedzielę, czyli o 10.30, 12.15 i 21.37.
  6. Przyszła niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego, choć w naszej polskiej tradycji ten czas przedłużamy do 2 lutego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy świętej o godz. 21.37 będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa.
  8. Zachęcamy po Mszy świętej do modlitwy przy szopce i adoracji Dzieciątka Jezus.

Niech nowo narodzony Chrystus obdarzy nas w naszych rodzinach wszelkimi łaskami i pozwoli żyć w miłości i wzajemnym oddaniu.