Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/12/zegar.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Zegar
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent ? czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Ksiądz Arcybiskup zachęcając do postawy czuwania napisał w swoim Słowie na początek Adwentu: Nie wystarcza jednak samo tylko czuwanie, gdyż mogłoby ono stać się jakąś pustą formą życia, pozbawionego istotnych treści. Dlatego też Jezus łączy czuwanie z modlitwą, czyli z pełnym uwielbienia, wdzięczności, zaufania i oddania słowem, które wierzący człowiek kieruje do Pana Boga. Jednocześnie zarówno czuwanie, jak i modlitwa mają być ?w każdym czasie? ? czyli mają trwać w nas nieustannie. Czuwanie nie może ustawać, ponieważ w takim przypadku pojawia się niebezpieczeństwo ulegania pokusom i złu. Z kolei modlitwa musi w nas nieustannie trwać, tak jak ciągle trwa w nas miłość do najbliższych, którą potwierdzamy naszymi najbardziej szlachetnymi myślami, słowami i czynami.
  2. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 będzie z formularza adwentowego. Zachęcamy także do modlitewnego adwentowego czuwania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  3. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we wtorek wspomnienie św. Barbary ? odpust w pobliskim kościele jezuitów o godz. 16.00, w czwartek ? św. Mikołaja, biskupa, w piątek ? św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w czwartek o godz. 21.37 będzie odprawiana za kapłanów i w intencji powołań, zachęcamy również do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca.
  4. W sobotę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawione o godz. 15.15 i 21.37. Po każdej Mszy świętej będzie można otrzymać cudowny medalik Maryi Niepokalanej. W bazylice św. Floriana uroczystości odpustowe o godz. 11.00.
  5. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w Bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.