Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/12/Adwent-1-800x445.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Adwent 1 800×445
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent ? czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
  2. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 będzie z formularza adwentowego. Zachęcamy także do modlitewnego adwentowego czuwania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Trwamy również na codziennej modlitwie za Kościół i Ojczyznę ofiarując adorację Najświętszego Sakramentu, dziesiątek różańca i litanię do św. Jana Pawła II w tych intencjach.
  3. W tym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w środę wspomnienie św. Barbary ? odpust w pobliskim kościele jezuitów o godz. 16.00, w piątek ? św. Mikołaja, biskupa, w sobotę ? św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w czwartek o godz. 21.37 będzie odprawiana za kapłanów i w intencji powołań, zachęcamy również do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca.
  4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej będzie można otrzymać cudowny medalik Maryi Niepokalanej.
  5. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w Bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.