Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/03/kuszenie.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Kuszenie
  1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejszą ofiarą wspieramy Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W środę przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  2. Praktykując w Wielkim Poście bardziej intensywną modlitwę pamiętajmy szczególnie o wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, z którymi związane są łaski odpustu zupełnego. W Bazylice Mariackiej Droga Krzyżowa odbywa się w piątek o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  3. Zapraszamy na modlitwę do naszego kościoła: Msze święte w tygodniu są o godz. 15.15 i o godz. 21.37, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach Szpitala Domowego o odnowę moralną naszego miasta od godz. 20.00. Jest też wtedy możliwość spowiedzi.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy świętych. Zachęcamy wszystkich, by Wielki Post był czasem pogłębionej modlitwy, podejmowanych dzieł pokutnych i duchowego wzrostu.
  5. Jeżeli ktoś nie mógł uczestniczyć w Środę Popielcową w pokutnym obrzędzie posypania popiołem, może to uczynić dziś po Mszy świętej.