Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę adwentu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/12/puustynia.png): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Puustynia
  1. Kościół w Polsce przeżywa dziś XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zachęcamy do modlitwy za katolików, mieszkających na tamtych terenach.
  2. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 z krótkim adwentowym słowem jest odprawiana z formularza adwentowego. Zachęcamy również do modlitewnego adwentowego czuwania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  3. Już dziś zapraszamy na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 18, 19 i 20 grudnia wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do zatrzymania się w przedświątecznym zabieganiu na rozważaniu Słowa Bożego i osobistej modlitwie. Będzie również możliwość spowiedzi.
  4. W tym tygodniu przypada w czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w piątek ? św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W sobotę o godz. 18.30 w bazylice Mariackiej nuncjusz apostolski w Polsce wraz z arcybiskupem metropolitą krakowskim odprawią Mszę świętą na zakończenie jubileuszowego roku 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zostaną także poświęcone odnowione organy w prezbiterium bazyliki.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym.
  7. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.