Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę adwentu


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/12/pustynia.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Pustynia
  1. Dzisiejsza niedziela zwana ?Gaudete? wzywa do radości z bliskiego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. Wkraczając w drugą część Adwentu przeżywajmy jeszcze mocniej prawdę, że Pan jest blisko.
  2. Dziś na Rynku krakowskim tradycyjna Wigilia dla potrzebujących i bezdomnych. Zapraszamy, by włączyć się we wzajemne składanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem z ubogimi.
  3. Od poniedziałku do środy zapraszamy na godz. 20.00 na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, które poprowadzi ks. Bogusław Kastelik, ojciec duchowny seminarium. Wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do chwili refleksji i osobistej modlitwy. Będzie również możliwość spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tych trzech wieczorów przedświątecznego skupienia.
  4. Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Od jutra na zakończenie wieczornej adoracji odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy również do podejmowania modlitwy za Kościół i Ojczyznę słowami Litanii do św. Jana Pawła II.
  5. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i wspólną modlitwę. Prośmy Boga o błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich na ostatni tydzień tegorocznego adwentu.