Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/04/pasterz.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Pasterz
  1. Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Papież Franciszek w swoim orędziu napisał, że Pan nadal wzywa do życia z Nim i do pójścia za Nim w relacji specjalnej bliskości, na Jego bezpośrednią służbę. Poświęcenie się całkowite i na zawsze Bogu i służbie braciom jest piękne i jest wielką łaską. W naszym kościele o powołania modlimy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca, na wieczornej adoracji i Mszy świętej.
  2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszego kościoła. Z tej okazji zapraszamy wszystkich modlących się w naszym kościele na Msze święte z uczczeniem relikwii św. Wojciecha. Główna Msza święta będzie odprawiona przez poprzedniego rektora ks. Rafała Marciaka o godz. 18.00. Msze święte będą również jak zwykle o 15.15 i o 21.37. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy w tym dniu.
  3. W sobotę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zaś w przyszłą niedzielę Msza święta dziękczynna za beatyfikację zostanie odprawiona w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie są złożone jej relikwie. Msza święta o godz. 9.30.
  4. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty.
  5. Zapraszamy na wieczorne Adoracje Szpitala Domowego o godz. 20.00 i modlitwę o odnowę moralną naszego miasta. W czwartek adorację poprowadzi Ruch Czystych Serc.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, przypominamy, że w zakrystii można zamówić intencje Mszy świętych odprawianych w naszym kościele. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i dla wszystkich prosimy Boga o błogosławieństwo.