Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/03/d222364435.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
D222364435
  1. Po dniach modlitwy przy Jezusie umęczonym i ukrzyżowanym możemy świętować dziś Zmartwychwstanie Chrystusa. Chcemy wyrazić nasze podziękowanie tym, którzy pomagali w tej modlitwie i skupieniu w tych dniach. ?Bóg zapłać? księdzu Antoniemu za wielkoczwartkowe i wielkopiątkowe kazanie, ?Bóg zapłać? ks. doktorowi Marcinowi za obecność z nami i wspólną modlitwę w czasie Triduum. Dziękuję naszej liturgicznej asyście, panu profesorowi Januszowi, panu Janowi z Podhala, panu Krzysztofowi, dziękujemy panu kościelnemu i panu Marcinowi z bazyliki Mariackiej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu, także za kwiaty pani Ziucie i panu Adamowi i pani Gabrysi. Dziękujemy naszej organistce Ani za prowadzenie komentarzy i śpiewu w czasie Triduum. I wszystkim, którzy wzięli udział i pobożnie uczestniczyli w tych wydarzeniach paschalnych, wszystkim nawiedzającym nasz kościół w tych dniach ? był wśród nich także ksiądz arcybiskup ? serdeczne ?Bóg zapłać?.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy tak jak w niedzielę. Składka od wiernych przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro koronkę odmówimy na zakończenie wieczornej adoracji, przed Mszą świętą o godz. 21.37, natomiast od wtorku do soboty koronka będzie o godz. 15.00, czyli przed Mszą świętą o godz. 15.15.
  4. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  5. W czwartek wieczorną adorację i Mszę świętą ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich z racji pierwszego czwartku miesiąca.
  6. Z uwagi na przypadającą w tym tygodniu oktawę Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.