Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/08/chleb.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Chleb
  1. Dziś 19 niedziela zwykła. Jutro przypada święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w piątek św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. W środę przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ? święto patronalne w Bazylice Mariackiej. Mszę świętą odpustową odprawi w tym dniu w bazylice ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski o godz. 18.30. W naszym kościele Msze święte tak jak w niedzielę, czyli o 10.30, 12.15 i 21.37. W tym dniu pobłogosławimy zioła i kwiaty.
  3. Od wczoraj przez dziewięć dni wieczorną adorację o godz. 20.00 prowadzi młodzież posługująca chorym, która przygotowuje się do wyjazdu na rekolekcje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z młodzieżą.
  4. W miesiącu sierpniu biskupi zachęcają do podjęcia dzieła abstynencji prosząc w tym roku o sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Abstynencja jest wielkim błogosławieństwem dla nas i naszej Ojczyzny, a dobro, które z niej płynie, wielu może uratować od alkoholizmu.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.