Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/08/communion-2016a.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Communion 2016a
  1. Dziś 20 niedziela zwykła. Jutro przypada wspomnienie św. Bernarda, opata, we wtorek św. Piusa X, papieża, w środę Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się w Bazylice Mariackiej. To dla Parafii i dla Miasta ważne święto ze względu na szczególny kult jakim krakowianie otaczają najstarszą kopię obrazu Jasnogórskiego. W kaplicy, tuż przy wejściu do bazyliki, chętnie i licznie powierzają oni swoje modlitwy Maryi. Centralne uroczystości zaplanowano zaś na grudzień.
  3. Dziś w krakowskich Łagiewnikach odbywa się V Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Mszy św. o godz. 15.20 przewodniczył będzie Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, który również poświęci tam nowe organy.
  4. Dziękujemy gorąco młodzieży i siostrom duchaczkom za podjęcie i prowadzenie w tym tygodniu wieczornej adoracji. Wraz z nimi modliliśmy się o owocne rekolekcje dla chorych, które będą prowadzić w najbliższym czasie.
  5. W sierpniu zachęcamy do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych ? niech w tych dniach nie zabraknie też modlitwy w intencji o trzeźwość w Polsce. Abstynencja jest wielkim błogosławieństwem dla nas i naszej Ojczyzny, a dobro, które z niej płynie, wielu może uratować od alkoholizmu.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele, zwłaszcza na wieczornej adoracji o godz. 20.00. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.