Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. Dziś w kościele ss. Prezentek przypada wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników. Jutro przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, we wtorek świętych męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy, w środę wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera, założyciela zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, zwanych Szarytkami. W czwartek jest wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Królewskiej Katedry na Wawelu, w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, tłumacza Pisma Świętego na język łaciński.
  2. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w inicjatywę Różaniec do Granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Wydarzenie to będzie miało miejsce 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. W tym dniu wierni zebrani na granicy Polski, o jednej godzinie odmówią cztery części różańca. Biskupi proszą, aby licznie włączyć się w tę inicjatywę i zapraszają do modlitwy różańcowej w tym dniu także tych, którzy nie będą mogli udać się na polską granicę.
  3. Po wakacyjnej przerwie w kolegiacie św. Anny rozpoczynają się Dialogi z abp. Markiem Jędraszewskim. Spotkanie w najbliższy czwartek rozpocznie się o godz. 20.15 i będzie dotyczyło nauczania religii w przestrzeni społecznej.
  4. Intencje Mszy świętej przyjmujemy w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

Prawdziwy uczeń Chrystusa nie zważa na własne warunki, czas powołania, odbytą służbę, nagrodę, ile raczej na chwałę Chrystusa, dla którego żyje. Niech tenże Chrystus umocni nas swoim błogosławieństwem w codziennym dawaniu świadectwa wiary.