Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/10/JPII.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
JPII
  1. Dziś przypada XVIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem ?Promieniowanie ojcostwa?. Wspieramy w tym dniu uzdolnioną młodzież pochodzącą z niewielkich miejscowości i z niezamożnych rodzin, skupioną w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Dziękujemy również Panu Bogu za dar siedmiu nowych świętych Kościoła katolickiego, których wyniósł dziś do chwały ołtarzy papież Franciszek, wśród nich papieża Pawła VI.
  3. W Krakowie rozpoczynają się obchody 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Centralne uroczystości odbędą się we wtorek w sanktuarium na Białych Morzach; o godz. 16.30 Mszę świętą odprawi nuncjusz apostolski wraz z całym polskim episkopatem. Również w tym dniu o godz. 20.30 na Rynku odbędzie się jubileuszowy koncert artystów polskich.
  4. Ksiądz kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II zaprasza wiernych modlących się w kościołach Starego Miasta na Mszę świętą jubileuszową w sobotę 20 października o godz. 8.00.
  5. W kalendarzu liturgicznym jutro przypada wspomnienie św. Teresy od Krzyża, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty. W sobotę przypada uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji i miasta Krakowa. Odpust w kolegiacie św. Anny w sobotę o godz. 19.30.
  6. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Każdego dnia o godz. 20.00 modlimy się o odnowę moralną naszego miasta, jego mieszkańców, za młodzież i za korzystających z Poradni Szpitala Domowego. Zgodnie też z prośbą papieża odmawiamy po Różańcu modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji Kościoła.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w rodzinach.