Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę ? święto św. Łukasza Ewangelisty. W piątek przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona krakowskiej archidiecezji i miasta Krakowa, którego relikwie spoczywają w kolegiacie św. Anny. W sobotę wspominamy bł. Jakuba Strzemię, biskupa. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II ? uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczną się już w piątek i zakończą w niedzielę uroczystą sumą o godz. 17.00.
  2. W niedzielę 22 października o godz. 10.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu celebrowana będzie Msza święta z nałożeniem paliusza Księdzu Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu Metropolicie Krakowskiemu.
  3. Również w przyszłą niedzielę wieczorem o godz. 22.30 rozpocznie się w naszym kościele Ekumeniczny Maraton Biblijny. 24-godzinne publiczne czytanie Pisma Świętego potrwa przez całą noc i dzień i zakończy się w poniedziałek Mszą świętą o godz. 21:37.
  4. Przez cały październik o godz. 20.00 – na rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu – odmawiamy w naszym kościele Różaniec w ramach inicjatywy Szpital Domowy. Po adoracji Msza święta o godz. 21.37. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę podejmowaną w intencji odnowy moralnej naszego Miasta.
  5. Intencje Mszy świętej przyjmujemy w zakrystii. Dziękujemy też za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

Dziś, w dniu Pańskim, Jezus zgromadził nas wokół swojego stołu, by dać nam przedsmak wspólnego przebywania z Nim w niebie. Róbmy wszystko, abyśmy nigdy nie wzgardzili ucztą Godów Baranka i aby grzech nie zamknął nam drogi do uczestnictwa w niej. Niech nam Bóg dobry i miłosierny pobłogosławi.