Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0220-1024x683.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
DSC 0220 1024×683
  1. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego ? dzień, kiedy dziękujemy Bogu za tę świątynię, w której możemy gromadzić się na wspólnej modlitwie i która jest Bożym Domem. Modlimy się za tych, którzy tę świątynię postawili i zadbali o jej piękno. Zawsze pamiętajmy też o szacunku dla miejsc świętych, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.
  2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, czyli o godz. 10.30, 12.15 i 21.37. Odwiedzając w środę groby naszych bliskich na różnych cmentarzach pamiętajmy nade wszystko o udziale we Mszy świętej. W czwartek Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu o godz. 15.15 będzie w naszym kościele różaniec z wypominkami, a następnie o 16.00 Msza święta za zmarłych. W sobotę ? wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  3. Zachęcamy do złożenia tzw. wypominków ? imion naszych bliskich zmarłych, za których chcemy w Dniu Zadusznym się modlić. Wypominki można oddać w zakrystii. Kartki do wypisania imion zmarłych są przy wyjściu z kościoła.
  4. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ? ratuje dusze z czyśćca. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, a także od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy przy tym, będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego oraz wykluczyć wszelkie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy również do spowiedzi ? jest tydzień pierwszopiątkowy ? i do ofiarowania Komunii świętej za zmarłych.
  5. Zapraszamy na ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Jeszcze dziś, w poniedziałek i we wtorek adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 rozpoczniemy wspólnym różańcem. Po adoracji Msza święta o godz. 21.37. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę podejmowaną w intencji odnowy moralnej naszego Miasta.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom.

Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. W duchu tego Największego Przykazania idźmy głosić, że Bóg jest Miłością.