OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 24 III 2024


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2024/03/palmowa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA – 24 III 2024

  1. Wielki post doprowadził nas do rozpoczęcia Celebracji Misterium Paschalnego. Dziękujemy Bogu za minione 40 dni, i powierzajmy się Jego prowadzeniu przez Dni Wielkiego Tygodnia i Czas Paschalny.
  2. WYDARZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:

Od jutra, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będą w naszej świątyni REKOLEKCJE.

Poprowadzi je Ks. dr Remigiusz Szauer. Temat: „MIĘDZY CISZĄ A CISZĄ”. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem. Zachęcamy do udziału. W środę składka będzie przeznaczona na cele zamierzone przez rekolekcjonistę.

Jutro także (Wielki Poniedziałek) Mszy o godz. 21.37 będzie przewodniczył Biskup. Nasz kościół jest ostatnim kościołem stacyjnym na szlaku świątyń Krakowskich w przygotowaniu do Wielkanocy.

  1. WIELKI CZWARTEK – tego dnia nie będzie całodziennej Adoracji. Tabernakula tego dnia są puste, w oczekiwaniu na Mszę Wieczerzy Pańskiej. W Wielką Środę Najświętszy Sakrament na ostatniej Mszy spożywa się, nie pozostawiając świętego zapasu. MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19.00. Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy całą noc. Zapraszam do umówienia się na adorację z Panem i zapisanie się na daną godzinę na listę znajdującą się na skrzyni.

  2. WIELKI PIĄTEK. Dzień ofiary Chrystusa na krzyżu. Post ścisły. Adoracja Chrystusa w ciemnicy. O godz. 15.00 Cisza MIŁOSIERDZIA, po niej koronka do Bożego Miłosierdzia – I dzień Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.15. Po LITURGII przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 23.00. Droga Krzyżowa o godz. 20.45.

  3. WIELKA SOBOTA. Dzień ciszy. Adoracja w Grobie od 7.00 do 21.15. O 21.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podobna prośba – o zapisy na Adorację na kartę na skrzyni.

  4. WIEKANOC 30/31 MARCA. Przypomnijmy, że nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. Zapraszamy do świętowania całą tę Noc. Jezus zmartwychwstał nocą.

Celebracja rozpocznie się o godz. 21.37. LITURGIA PASCHALNA OBEJMIE: Poświęcenie Ognia, Orędzie Wielkanocne, Liturgię Słowa – wszystkie 8 czytań, Poświecenie Wody, Wyznanie Wiary, Liturgię Eucharystyczną. Ok. godz. 1.00 rozpocznie się procesja Rezurekcyjna (prawdopodobna godzina Zmartwychwstania Chrystusa wg badań Całunu Turyńskiego), ok. 1.30 rozpoczniemy celebrację wielkanocnego stołu w rektoracie przy pokarmie paschalnym. Ok. godz. 4.30 Śpiew Jutrzni Paschalnej i rozesłanie. Bardzo zapraszamy na Liturgię i do stołu. Na spotkanie przy stole jednak konieczne są zapisy. Można zgłosić udział w zakrystii do Wielkiej Środy. Wpłata na cel wieczerzy – 60 zł.

  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze Święte o godz. 12.15 i 19.00. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy o godz. 21.37.

Szczegóły wszystkich wydarzeń PASCHALNYCH są na stronie internetowej i facebooku, NA BANERZE PRZED świątynią i plakatach.

  1. DZIŚ O GODZINIE 20.00 W REKTORACIE OTWIERAMY ZAPISY NA WYJAZD DO RUMINII.
  2. Niech dobry Bóg da wszystkim nam przeżyć głęboko Wielkie Dni, których celebracje otwiera dzisiejsza niedziela!