OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 III 2022


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2023/03/Giotto_-_Scrovegni_-_-25-_-_Raising_of_Lazarus.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Giotto   Scrovegni    25    Raising Of Lazarus

 

1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

 

Piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa. Niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale. 

Ten tydzień, który się rozpoczyna jest szczególny, ponieważ wypełni już 40 – dniowy okres pokuty. Od przyszłej niedzieli – Niedzieli Palmowej wkraczamy w Celebrację Misterium Paschalnego, rozpocznie się Wielki Tydzień! 

PRZYSZŁA NIEDZIELA TO NIEDZIELA PALMOWA – INFORMUJEMY, ŻE LITURGIA MSZY O GODZ. 19.00, ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.45, ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTĄ PROCESJĘ Z PALMAMI. ZAPRASZAMY. 

W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy, w naszej świątyni będą rekolekcje. Poprowadzi je Ksiądz Ryszard Gacek, Diecezjalny Duszpasterz Ruchu Światło – Życie. Temat: „BOŻE, CIEBIE PRAGNIE MOJA DUSZA”. Ułóżmy tak nasz czas, by uczestniczyć w rekolekcjach. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem. 

Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy do przeżycia Wielkiej Nocy w naszym kościele. Nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. Pierwsi chrześcijanie całą noc świętowali. Jezus zmartwychwstał nocą. Zapraszamy do wspólnie przeżywanej Paschy w NOC z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę 8/9 kwietnia. Celebracja będzie w takim porządku: od 21.37 do ok. 1.00 Liturgia Misterium Paschalnego z procesją rezurekcyjną ok. 1.00, czyli o prawdopodobnej godzinie Zmartwychwstania Chrystusa według badań Całunu Turyńskiego. Od godz. 1.30 wspólne świętowanie przy stole pokarmu wielkanocnego, o godz. 4.00 wspólny śpiew Jutrzni paschalnej. Bardzo zapraszamy. Osoby, które chcą wziąć udział we wspólnym uroczystym wielkanocnym posiłku w nocy po liturgii prosimy o zapisy w zakrystii i wpłatę 60 złotych na ten cel. 

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zapisy na wyjazd wakacyjny do Francji. Otwarcie zapisów na kolacji o godz. 20.00. Zapisy na wyjazd rowerowy do Budapesztu i Spływ Kajakowy będą od 7 maja.

3. W najbliższą środę także spotkanie scholi gregoriańskiej w barze sałatkowym Chimera. Można dołączyć do scholi. Spotkanie o godz. 19.00. Schola gregoriańska w każdą środę o godz. 21.00 śpiewa w naszym kościele nieszpory. Zapraszamy także do tej modlitwy.

4. Zgodnie z zapowiedzią, na skrzyni w kościele, jest koszyk, do którego można wrzucić datek wspomagający – w ramach jałmużny wiekopostnej – osoby biedne.