OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 II 2022


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2022/02/delia-giandeini-mSnqTA_bPfo-unsplash.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Delia Giandeini MSnqTA BPfo Unsplash
  1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. To czas, w którym odnajdujemy drogi wolności i ludzkiej godności. Wielki Post nas przygotowuje do wiosny, jaką jest przede wszystkim odrodzone nasze życie w Przyjacielu i Mistrzu – Chrystusie.

W Popielec Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem – o godz. 15.15, 19.00 i 21.37. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Przeżywamy go w tym roku także w intencji pokoju na świecie. Prosi o to papież Franciszek. Msza o 19.00 w Popielec będzie odprawiona w intencji pokoju na świecie.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele będą w następującym porządku:

Piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa.

Niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale. Temat tegorocznych kazań pasyjnych brzmi: „Mario”. W ten sposób zwrócił się Chrystus do Marii Magdaleny w poranek Zmartwychwstania. Refleksje na Gorzkich Żalach, Drodze Krzyżowej, Rekolekcjach będą też przygotowaniem do rozpoczęcia w naszym kościele comiesięcznych czuwań modlitewnych przy relikwiach św. Marii Magdaleny. Planujemy je rozpocząć w niedzielę Wielkanocną. Maria Magdalena jest kobietą niedzieli – zwiastunką Zmartwychwstania Mistrza. Przypomnijmy, że nasz kościół jest jednym z dwóch w Polsce i nielicznych na świecie, który posiada relikwie Św. Marii Magdaleny.

Rekolekcje przygotowujące do Świąt Paschalnych będą w Wielkim Tygodniu: w dniach 11-13 kwietnia.

Informacje o nabożeństwach i wydarzeniach wielkopostnych, które będą w naszym kościele, są zamieszczone na stronie internetowej kościoła i Facebooku.

  1. Na skrzyni, po prawej stronie, jest koszyk, do którego można złożyć środki pieniężne, które zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną oraz dla uchodźców z Ukrainy.
  2. Zapraszamy do chwil spędzonych przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja w naszym kościele codziennie od 7.00 do 21.37.
  3. W najbliższy czwartek w naszej świątyni będzie wspólne czuwanie kapłanów z biskupem Januszem Mastalskim przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa będzie o 18.30. Po modlitwie – spotkanie księży z biskupem w rektoracie. Z tego powodu nie będzie tego dnia dyżuru w konfesjonale od godz. 20.00.
  4. Błogosławionych dni nowego tygodnia!