OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 X 2023


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2023/10/XXVII.png): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
XXVII
  1. Ponawiamy prośbę o uzupełnianie listy stałej adoracji Najświętszego Sakramentu, której wersja papierowa jest na skrzyni, a elektroniczna na naszej stronie internetowej. Za liczne wpisy – dziękujemy. Niech to piękne dzieło trwa na chwałę Pana i pożytek naszych serc.
  2. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się dziś bardzo pomysłowa inicjatywa związana ze Świętym Wojciechem. Za ponad trzy lata będzie 1030 rocznica Jego męczeńskiej śmierci. Został z tego powodu ustanowiony tzw. Szlak św. Wojciecha. Szlak obejmuje 10 kościołów p.w. św. Wojciecha, czyli tyle ile ich dokładnie jest na terenie naszej Archidiecezji. Idea jest taka, by od dziś do 2027 roku nawiedzić w dowolnym terminie dany kościół i pomodlić się w nim. Do tzw. paszportu pielgrzyma należy przybić pieczątkę w wyznaczonym miejscu. Pieczęcie będą w każdym z tych kościołów. Po zebraniu wszystkich pieczęci paszport należy przekazać osobiście lub pocztą do Parafii św. Wojciecha w Krakowie na os. Bronowickim. Dzięki temu można otrzymać Certyfikat Czciciela św. Wojciecha. Cały regulamin na stronie internetowej tamtejszej parafii. Paszporty pielgrzyma, w których znajdują się miejsca na pieczątki, są na skrzyni do zabrania – dotyczy osób, które decydują się na udział w tej inicjatywie (można złożyć dobrowolną ofiarę do koszyczka obok na pokrycie kosztów całej inicjatywy). W naszym kościele pieczęć będzie w zakrystii i przybić ją będzie można przed lub po Mszy Świętej w dowolnym dniu.
  3. W najbliższą środę spotkanie grupy biblijnej o godz. 18.00. Także w środę o godz. 21.00 wspólne nieszpory ze scholą gregoriańską w naszym kościele. Można dołączyć do tej scholi przychodząc na próbę do baru sałatkowego „CHIMERA” na ul. Św. Anny, w środę o godz. 19.30.
  4. W najbliższy czwartek spowiedź wyjątkowo w godzinach 16.00 – 17.00, zamiast 20.00 – 21.15.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 czuwanie przy relikwiach św. Marii Magdaleny. Po czuwaniu Eucharystia o 19.00, po niej kolacja o 20.00. Zapraszamy.
  6. Październik to miesiąc związany z różańcem. Zachęcamy do odmawiania, także w ciszy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.
  7. W przyszła Niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszach Świętych stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia, będą zbierać ofiary na tzw. „Żywy Pomnik Papieski”, chodzi oczywiście – jak co roku – o wsparcie procesu edukacyjnego dla młodzieży zdolnej, ale ubogiej
  8. Bardzo dziękuję za pomoc dla Pana Piotra, kościelnego z kościoła Mariackiego. Kwota przekazana rodzinie ze spontanicznej zbiórki w zeszłą niedzielę to: 2896,04 ZŁ, 300 USD i 55,25 EUR.
  9. Dobrego tygodnia wszystkim.