OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA – 17 IV 2022


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2022/04/pisit-heng-ci1F55HaVWQ-unsplash.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Pisit Heng Ci1F55HaVWQ Unsplash

 1. Chrystus jest naszą Paschą i Wiosną Życia. Dzisiejsza niedziela, najważniejsze Święto Chrześcijańskie otwiera 50 dniowy okres Paschalny w Kościele, który potrwa aż do dnia Zesłania Ducha Świętego, czyli w tym roku do 5 czerwca. Jak w Popielec Kościół wzywał do umartwień i postu, tak dziś wzywa do radości. Wyrażajmy ją w tym czasie paschalnym dobrymi wyborami tego, co piękne i wdzięcznością.
 2. Dziś o godz. 18.00 – uroczyste wystawienie i czuwanie przy relikwiach Św. Marii Magdaleny. Od dziś wystawienie relikwii Świętej i czuwania będą zawsze w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza przy relikwiach Świętej.
 3. Najbliższy tydzień to Oktawa Zmartwychwstania Pana. Każdy dzień aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego ma rangę liturgiczną taką samą, jak dzień dzisiejszy! Piękne jest zachować zwyczaj świętowania w tym tygodniu, także przez udział w codziennej Eucharystii i radość pięknych spotkań z bliskimi, szczególnie przy stole. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, ani żaden rodzaj postu.
 4. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze w porządku niedzielnym, 12.15, 19.00, 21.37. Od wtorku Msze Święte o godz. 15.15 i 21.37. W sobotę o 21.37.
 5. Do środy włącznie, w tym tygodniu nie będzie dyżuru w konfesjonale o godz. 20.00.
 6. Przyszła Niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia.
 7. Zbliża się dzień ODPUSTU ŚW. WOJCIECHA. W tym roku Uroczystość jest przesunięta przez Kościół z 23 na 26 kwietnia, ze względu na Oktawę Wielkanocną. Już dziś zapraszamy wszystkich na Uroczystości Odpustowe. Główna celebracja będzie 26 kwietnia o godz. 19.00. Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Biskup Jan Zając. Po Mszy, ok. 20.15 kolacja uroczysta dla wszystkich.

Szczegóły wszystkich wydarzeń paschalnym i odpustowych są na stronie internetowej i facebooku.

 1. Trwają zapisy na wyjazdy wakacyjne z rektoratem! Tegoroczne propozycje to:
 • Wyjazd rowerowy z Krakowa do Pragi,
 • Spływ kajakowy ku czci Karola Wojtyły mazurską Krutynią
 • Wyjazd pod namioty do Italii, do Asyżu
 1. Na zakończenie ogłoszeń chcę podziękować za wspólną drogę minionych najświętszych dni. Dziękuję za modlitwę, za udział – tak liczny – w Liturgii Triduum, za tyle dobrych słów, szczególnie gdy mówicie, że czujecie się jak w domu. Dziękuję Wszystkim ze wspólnoty Wojciechowej za zaangażowanie w przygotowanie ciemnicy, grobu, liturgii, muzyki, śpiewu, kwiatów, za przygotowanie chleba i wina na wieczerze wielkoczwartkową, za przygotowanie paschy wielkanocnej, za wyśmienite przygotowanie potraw wielkanocnych, wypieków. Dziękuję za nasze „razem” przez które najprościej i najpiękniej wyraża się życie Jezusa! JEZUS ŻYJE nie w jakichś abstrakcyjnych pojęciach czy wierzeniach, nie w strukturach czy zasadach. On żyje w swoim mistycznym ciele, a to ciało to bliskość wzajemna i miłość!