OGŁOSZENIA, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 26 IX 2021


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2021/09/jens-johnsson-bv_7Qb5kXC8-unsplash.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Jens Johnsson Bv 7Qb5kXC8 Unsplash
  1. Przeżywamy XXVI Niedzielę ZWYKŁĄ. Niedziela jest szczególnym dniem świętowania. Rektorat Świętego Wojciecha na Rynku zaprasza, by ten czas przeżywać przy stole Chleba Życia dziś o godz. 12.15, 19.00 i 21.37. Po Eucharystii o godz. 19.00 świąteczna kolacja w rektoracie, natomiast po Mszy o 21.37 – poczęstunek przed świątynią. Adoracja Chrystusa od 20.00 do 21.20.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie Wincetego a Paulo, we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w środę święto Świętych Archaniołów Gabriele, Michała i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, w piątek wspomnienie św. Teresy z Lisieux. Tego dnia przypada I piątek miesiąca. W sobotę – czcimy św. Aniołów Stróżów. Tego dnia przypada I sobota miesiąca, którą szczególnie poświęcamy czci Niepokalanego Serca NMP. Z tej racji w naszej świątyni różaniec o godz. 20.30, rozważanie maryjne o godz. 21.00, i Eucharystia wotywna o NMP o godz. 21.37.
  3. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony także modlitwie różańcowej. W naszej świątyni różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 20.45.
  4. Trwają zapisy do grupy biblijnej. Zapisać się można w zakrystii lub drogą mailową. Zapisy trwają do najbliższego czwartku. Spotkana przy Słowie Bożym od października, w środy o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zapisali.
  5. Przypominamy, że jest organizowane spotkanie po wspólnych wydarzeniach wakacyjnych dla uczestników spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły oraz uczestników pielgrzymki rowerowej do Gniezna. Spotkanie będzie w sobotę, 16 października. W planie o godz. 12.00 Eucharystia, o godz. 13.30 wspólne grillowanie i dzielenie się wspomnieniami. Miejsce spotkania: Kraków, ul. Millana 15. Osoby chętne proszone są o zapisanie się w zakrystii lub mailowo na adres splyw100lecia@gmail.com. Wpłata wpisowego w wysokości 30 złotych przy zapisach w zakrystii lub na konto rektoratu. Zapisy trwać będą do 10 października.
  6. W sercach kapłanów naszej Archidiecezji, zrodziło się pragnienie, by trwać nieustannie przed Panem w obecnym w Najświętszym Sakramencie, szczególnie gdy Kościół przeżywa w obecnym czasie różne chwile próby. Powierzamy tę sprawę Waszym sercom, prosząc o modlitwę, na trwający czas rozeznawania realizacji formy tego pragnienia, tym bardziej, że nasza świątynia jest brana pod uwagę, jako miejsce modlitwy.
  7. Pięknego nowego tygodnia! Niech dobry Bóg błogosławi na jego dobre przeżywanie.