Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Męki Pańskiej


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/03/wjazd.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Wjazd
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia.
  • W Wielki Czwartek ? Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek ? Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek rozpoczyna się też Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmówimy po zakończeniu Liturgii. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • W Wielką Sobotę przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.30 do godz. 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece, rozpocznie się o godz. 18.00. Również w tym dniu zaleca się zachowanie postu. Przed Liturgią będzie koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego ? procesja rezurekcyjna o godz. 7.00, po procesji Msza święta. Następne Msze święte o 10.30 i 12.15. Będzie również adoracja o godz. 20.00 połączona z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 21.37.
  1. Dziś przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku, z racji rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia, będzie liturgicznie obchodzona 9 kwietnia.
  2. Gorąco zachęcamy wszystkich do pobożnego przeżycia tych Świętych Dni i duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pańskiego.